Preporučljivo je dodati još jedan sastojak u vodu za kuhanje riže; ova će praksa spriječiti da se riža zalijepi za dno lonca i osigurati da bude savršeno kuhana.

Preporučljivo je dodati još jedan sastojak u vodu za kuhanje riže; ova će praksa spriječiti da se riža zalijepi za dno lonca i osigurati da bude savršeno kuhana.
Opće je poznato da se umjetnost kuhanja riže ne pridržava preciznih znanstvenih načela. Ipak, brojni pojedinci, među kojima sam i ja, često griješe u tom nastojanju i previđaju bitne korake, što dovodi do neuspješnih pokušaja pripreme riže.

Prema riječima poznatih kuhara, pravilna priprema riže je jednostavan pothvat. Zapravo, znatno je lakše nego što se obično smatra, posebno u vezi s glutinskom rižom, glavnom hranom. Pridržavajući se nekoliko osnovnih koraka, možete učinkovito izbjeći nezgode tijekom procesa kuhanja. Kako biste spriječili neželjenu ljepljivost nekuhane riže, preporučljivo je suzdržati se od namakanja u hladnoj vodi. Umjesto toga, preporučena tehnika uključuje lagano pirjanje riže na ulju dok istovremeno kuhate vodu u posebnom loncu.

Kad voda zavrije, obavezno je prelijte pirjanu rižu i dodajte odgovarajuće začine. Ključni aspekt je povremeno miješati smjesu dok se voda postupno ne smanji. Kod kuhanja riže treba paziti na omjer riže i vode, a to su dvije šalice vode za svaku šalicu riže. Kako biste poboljšali okus i prezentaciju jela, pred kraj kuhanja možete dodati malu količinu maslaca. Ovaj dodatak će dati divan sjaj i podići cjelokupni okus.

Prekrasan domaći desert koji se priprema u samo 15 minuta i nudi doživljaj koji se topi u ustima! Ukusan je i jednostavan za napraviti!
POTREBNI SASTOJCI:

Što se tiče podloge za tortu:

Da biste izvršili recept, sakupite sljedeće komponente:

tri velika jaja, koja moraju biti na sobnoj temperaturi; 80 grama (2,8 unci ili ⅓ šalice) granuliranog šećera; mala količina soli; 20 mililitara (4 žličice) biljnog ulja; 80 grama (2,8 unci ili ⅔ šalice) višenamjenskog brašna; i jednu žličicu praška za pecivo. Nadalje, maslac će biti potreban za podmazivanje nadjeva od breskvi.

Potrebni sastojci sastoje se od

dvjesto grama (7 unci) dobro ocijeđenih konzerviranih breskvi; dva žumanjka; jedna žličica vanilin šećera; trideset grama (1 unca ili ¼ šalice) kukuruznog škroba; dvadeset mililitara (4 žličice) svježe iscijeđenog soka od limuna; osamdeset grama (2,8 unci ili ¼ šalice) zaslađenog kondenziranog mlijeka; sto grama (3,5 unce ili ½ šalice) ricotta sira; i sto mililitara (3,5 tekućih unci ili ⅓ šalice plus 1 žlica) jakog vrhnja za šlag, sa šećerom u prahu ostavljenim za ukrašavanje.

Koje postupke treba poduzeti da biste pripremili brzi desert u samo 15 minuta?

Za početak pripreme kolača zagrijte pećnicu na temperaturu od 180°C (356°F). Nakon toga slojem maslaca namastite prstenasti kalup za tortu.
U prostranoj zdjeli pomiješajte jaja, sol i šećer. Miješajte sastojke dok smjesa ne dobije laganu i pahuljastu konzistenciju, što obično zahtijeva otprilike 3 do 4 minute.

Polako dodajte biljno ulje dok nastavljate proces miješanja. Prosijte zajedno brašno i prašak za pecivo kako biste osigurali odgovarajuću kombinaciju.
Pažljivo umiješajte suhe sastojke u smjesu jaja, osiguravajući temeljitu kombinaciju. Nakon toga smjesu prebacite u pripremljeni kalup.

Pecite 15 do 20 minuta ili dok predmet ne dobije zlatnosmeđu boju i dok čačkalica zabodena u nju ne izađe čista. Ovaj proces stvara naboj.
Ocijeđene breskve sitno nasjeckajte i miksajte dok ne dobijete glatku smjesu. U loncu pomiješajte pire od breskve sa žumanjkom, vanilin šećerom i kukuruznim škrobom.

Zagrijte smjesu na srednje jakoj vatri, neprestano miješajući dok ne dobijete gustu konzistenciju. Kad se zgusnuo, maknite ga s izvora topline i ostavite da se potpuno ohladi.
U ohlađenu smjesu umiješajte svježe iscijeđeni sok od limuna. Istovremeno, u zasebnoj posudi, miješajte kondenzirano mlijeko dok ne postane gusto.

Ubacite ricotta sir, a potom dodajte vrhnje za šlag u dva odvojena dijela, pazeći da se lagano miješa tijekom cijelog postupka.

Nakon što se kolač potpuno ohladi, nastavite ga rezati vodoravno. Ravnomjerno rasporedite nadjev od breskvi po donjem sloju.
Skinuti gornji sloj i posuti šećerom u prahu. Podaci o prehrani.
Po porciji (1/8 kolača):

Nutritivni podaci su sljedeći:

ukupna kalorijska vrijednost: 275 kalorija, proteini: 7 grama, ugljikohidrati: 35 grama, ukupna mast: 12 grama, dijetalna vlakna: 1 gram i šećer: 24 grama.

Vrijeme: Trajanje pripreme: 15 minuta; Trajanje pečenja: 15 do 20 minuta; Trajanje hlađenja: 30 minuta; Ukupno trajanje: 1 sat. Za optimalne rezultate stručnjaci preporučuju da se svi sastojci drže na sobnoj temperaturi. Miješajte jaja i šećer dok smjesa ne posvijetli i ne dobije volumen.

Pazite da se torta potpuno ohladi prije dodavanja nadjeva kako se krema ne bi otopila. Osim toga, temeljito ocijedite breskve iz konzerve prije nego što ih nastavite pasirati. Također je preporučljivo ohladiti i zdjelu za miješanje i pjenjaču.

Pozivamo vas da ostanete s nama ostatak dana kako biste otkrili našu divnu ponudu slanih i slatkih recepata. Vrlo cijenim vašu stalnu podršku mom radu.

Kako djeca sazrijevaju, mogu pokazivati ​​ponašanje koje je prilično neugodno prema njihovim roditeljima. Međutim, važno je imati na umu da ste vi uloga roditelja, a princip da vas se čuje ostaje na snazi.

Kada se uređaj prodaje kao otporan na udarce, to znači da za njega nije osigurana zaštita. Korisnici ga mogu nesmotreno baciti, vjerujući da je otporan na oštećenja.

Isti princip vrijedi i za pojedince.

Pojedinac kojeg karakteriziraju ljubaznost, nježnost, snishodljivost, spremnost na kompromis i sklonost previđanju tuđih promašaja često se ne cijeni niti vrednuje.

Pojedinci su skloni cijeniti one koji tvrde: “Ne možete se tako ponašati sa mnom!

Na roditelje se često gleda kao na pojedince koji podnose mnoštvo izazova koji proizlaze iz njihove djece. Čini se da riječ “ne” rijetko dolazi u obzir! Međutim, ako odluče odbiti, čini se da je katastrofa neizbježna. Oni koji imaju odraslu djecu imaju tendenciju da počine najviše pogrešaka u tom pogledu.

Bitno je uspostaviti granice u pogledu raspodjele vremena.

Sljedeća su četiri ponašanja koja se ne smiju tolerirati ili opravdavati kod vašeg odraslog djeteta:

  1. Kontrola ili utjecaj

“Majko, ako me istinski voliš, onda ćeš zagrliti mog muža.” „Oče, ako je tvoja ljubav prema meni iskrena, dat ćeš svoju ušteđevinu da mi pomogneš da pokrenem posao.

Ako netko ne udovolji njihovim zahtjevima, djeca se duboko uvrijede i mogu čak zaprijetiti da će se ubuduće suzdržati od posjeta obiteljskom domu.

Ovo je očit primjer manipulacije; imperativ je da ne dopustite da se to dogodi.

Roditeljstvo ne zahtijeva da se ponašate suprotno vlastitoj volji i racionalnoj prosudbi. Nadalje, sigurno je da vaše dijete neće nestati iz vašeg života samo zbog prisutnosti vašeg mišljenja.

  1. Kajanje

Moja prijateljica odgajala je sina kao samohrani roditelj. U nastojanju da kompenzira dječakove osjećaje krivnje povezane s odrastanjem bez oca, dopustila mu je da se ponaša kako želi. Međutim, na kraju su se ti napori pokazali uzaludnim.

Dječak je sazrio, ali je prema majci ostao ravnodušan. Uzeo joj je novac bez grižnje savjesti i protratio svoj život, a zatim je okrivio nju. Trenutno živi isključivo po svom diktatu. Ona konzumira samo ono što joj on dopusti da kupi i ostaje kod kuće kako bi zadovoljila njegove želje. To je mjera do koje ju je dovela krivnja.

  1. Svoje i naše

Je li prikladno da se sva pitanja dijele unutar obitelji? Ovo je još jedan aspekt koji zaslužuje razmatranje. Ako vam dijete nešto uzme i ne vidi potrebu vratiti (ipak sam ja vaše dijete!), bitno je razmisliti o ovoj situaciji.

U području roditeljstva bitno je uspostaviti granice. Ako posudi vaša sredstva, dužan ih je vratiti. Ako ste zagubili nakit koji vam je prenijela majka, potrebno je nadoknaditi gubitak.

Brojna djeca koja imaju pravo na to smatraju da je vraćanje duga banci nepotrebno, tvrdeći da su im roditelji dužni pružiti financijsku potporu bez očekivanja povrata. Nadalje, očekuju da će koristiti i druge resurse koje posjeduju njihovi roditelji.

  1. Ne dopustite im da potkopaju vašu vrijednost.

Ako je vaše dijete završilo svoje fakultetsko obrazovanje, a vi niste, to ne znači da mu morate dopustiti da vrši intelektualnu dominaciju nad vama.

Imajte na umu ovu izjavu i jasno je artikulirajte: “Ja sam te donio na ovaj svijet; nisi ti doveo mene u postojanje!

Ako odlučite živjeti na određeni način, ne dopustite nikome da kritizira vaš način života ili da ga pokuša promijeniti prema svojim željama, čak i ako je taj pojedinac jedan od vaših potomaka.

Pravi uspjeh ne mjeri se premašivanjem utvrđenih standarda, već vođenjem života u skladu s vlastitim željama i težnjama.

Schnenokle su tradicionalna i jednostavna delicija koja je uvelike izblijedjela iz modernog sjećanja i rijetko se pravi.

Kao netko tko voli slatko, nisam aktivno tražio recept za ovaj desert; međutim, uspješno sam ga napravio sam konceptualizirajući sastojke u svom umu i integrirajući različite uvide koje sam prikupio u vezi s metodom pripreme. Moj početni pokušaj pokazao se uspješnim. S vremenom sam uveo niz inovacija u proces pripreme, pa iako vam ne mogu dati točan recept za šnokle, mogu podijeliti osnovne sastojke zajedno s nekoliko izmjena koje su rezultat moje kreativne improvizacije. Ono što me čini posebno ponosnim na ovaj recept je priznanje koje je dobio i od najizbirljivije djece koja su nakon prvog kušanja uzviknula dobro poznato “mmmmmmmm…pa ovo je baš dobro!

Za pripremu ovog ukusnog jela potrebni su vam sljedeći sastojci:

Četiri jaja (iako ne moraju biti od Bissine bake, prihvatljiva su i tržišna jaja) zajedno s četiri žumanjka i četiri bjelanjka.

Pet žlica bijelog višenamjenskog brašna.
Četiri žlice šećera (gdje je mjerna jedinica žlica).
Jedno pakiranje vanilin šećera.
Jedna litra mlijeka.
Sljedeći sastojci su neophodni jer predstavljaju autentičan recept za Schnenokles, dok su sljedeći proizvodi prepušteni vašem osobnom ukusu i sklonostima za kreativnost. Među ovim neobaveznim sastojcima je i jedna rakijska čašica likera od oraha. Možda se pitate o uključivanju likera od oraha; no moram naglasiti da je improvizacija ključna, a dodatak alkohola daje jedinstvenu aromu. Alternativno, dobro bi poslužili rum ili konjak, a vjerojatno ćete imati jedan od ovih u svom kućnom baru umjesto likera od oraha. Osim toga, recept zahtijeva 100 grama nasjeckane čokolade i otprilike tri zrele smokve koje možete zamijeniti drugim voćem poput jagoda, breskvi, borovnica ili šljiva. Osobno, obično uključim oko 100 grama grožđica; međutim, kad sam pripremila sastojke, otkrila sam da ih nemam, pa sam umjesto njih upotrijebila smokve iz svog vrta.

Osnovni sastojci su

jaja, brašno, čokolada, liker i dodatno brašno.

Za osam porcija dovoljna su samo četiri jaja.

Za ovaj recept potrebno je oko 100 grama čokolade po želji, u koju spadaju i smokve kao zamjena za grožđice, također oko 100 grama ukupno.

Postupak pripreme

Bjelanjke istucite zajedno sa šećerom. U posebnoj zdjeli pomiješajte žumanjke s vanilin šećerom i u smjesu dodajte brašno. Ako je konzistencija pregusta, možete je prilagoditi dodavanjem mlijeka. U svim receptima koje nudim primijetit ćete da je količina šećera namjerno svedena na minimum. Kod pripreme slastica, posebno onih koje sadrže čokoladu i druge slatke sastojke, nije potrebno povećavati udio šećera prilikom mućenja jaja. Uvjerena sam da će se uspješno umutiti i bez dodanog šećera.

Da nastavim… Prvo umutiti posebno bjelanjke i žumanjke dok mlijeko lagano kuha. Kad se mlijeko zagrije do vrenja, u mlijeko za zagrijavanje žlicom dodavati malo tučenog bjelanjka. U roku od nekoliko sekundi, bjelanjak će se proširiti. Pažljivo ih okrećite s obje strane jer im je potrebno samo kratko vrijeme da se ispeku. Vadite ih šupljikavom žlicom i stavljajte u dublju posudu. Nakon što ste pripremili sve bjelanjke u sada već prokuhanom mlijeku, nastavite kuhati žumanjke s brašnom i vanilin šećerom, tako da dobijete kremu koja treba biti srednje gusta — rjeđa od pudinga, ali ne previše tekuća. Kada je krema gotova, maknite je s vatre i uz lagano miješanje dodajte nasjeckanu čokoladu, grožđice ili voće po želji i liker od oraha. Na kraju ovu smjesu preliti preko pripremljenog snijega od bjelanjaka i ostaviti da se ohladi.

Postupak prezentacije.

Kad se smjesa ohladi, žlicom žlicom stavite jednake dijelove bijele i žute smjese i prebacite ih u posude za sladoled ili plitke zdjelice. Dok ih punite odozgo, razmislite o tome da ih ukrasite malom domaćom marmeladom koja će savršeno pojačati slatkoću. Osim toga, ako su dostupni suhi orasi, mogu se nasjeckati i posuti po vrhu za dodatnu teksturu. Ostavite smjesu da se potpuno ohladi prije posluživanja gostima.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *